پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا چیست؟ اگر مطمئن نیستید که کدام زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرید تا شغل و درآمد شگفت انگیزی داشته باشید، در جای مناسبی هستید.

بسیاری از توسعه دهندگان درک عمیقی از زبان های برنامه نویسی استاندارد و پرکاربرد مانند جاوا، پایتون و غیره دارند و معتقدند که برای کسب درآمد باید به سراغ این زبان های برنامه نویسی بروید.

اما جالب است بدانید که دانستن زبان های برنامه نویسی کمتر رایج مانند GO، Ruby و غیره نیز می تواند به شما در کسب مهارت های زیادی برای یک موقعیت خاص کمک کند.

در این مقاله به معرفی زبان های برنامه نویسی پول زا می پردازیم. توجه داشته باشید که تنها چیزی تحت عنوان سودآورترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد و هر سال این عنوان تغییر می کند: به عنوان مثال،

شناخت بازار و ایجاد ارزش

اگر به دنبال پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا هستید که پول در بیاورد، باید بدانید که کسب درآمد لزوماً ربطی به زبان برنامه نویسی ندارد. تقریباً با هر زبان برنامه نویسی می توانید یک تجارت بزرگ ایجاد کنید و درآمد خوبی کسب کنید.

در واقع شناخت نیازهای بازار و پاسخگویی به آنها باعث افزایش درآمد می شود. اگر ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار دارید یا مشتاق هستید به عنوان برنامه نویس در یک زمینه خاص کار کنید، اگر ارزش آفرینی کنید موفق خواهید شد.

ایجاد ارزش به این معنی است که ایده شما برای سایر افراد (اعم از کارفرمایان و افراد عادی) مفید است و آنها حاضرند برای خدماتی که شما به آنها ارائه می دهید هزینه پرداخت کنند. بنابراین در مرحله اول ایده شما، مدیریت زمان و مهارت شما در ارائه راه حل ها و بازاریابی محصول، برنامه نویسی را برای شما سودآور می کند.

 

همچنین بخوانید : کسب درآمد از برنامه نویسی

 

چرا باید زبان‌های برنامه نویسی پولساز را بشناسیم؟

علیرغم توضیحاتی که در مورد اهمیت ارزش آفرینی داده شد، داشتن تصویری کامل از پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا در بازار برای افرادی که می خواهند در این صنعت شغلی پیدا کنند بسیار مفید است و می تواند به آنها در یافتن شغل کمک کند.

آسان تر و سریع تر.. فناوری همیشه در اقتصاد و جامعه جایگاه ویژه ای دارد و شرکت ها تلاش زیادی برای یافتن برنامه نویسان ماهر می کنند. از سوی دیگر، بیش از ۲۰۰ زبان برنامه نویسی وجود دارد که می تواند بررسی مزایای یادگیری، نیازهای بازار کار و در نهایت تصمیم گیری در مورد انتخاب را بسیار دشوار کند.

بنابراین در ادامه به معرفی زبان های برنامه نویسی فعلی می پردازیم که درآمدزا هستند. داشتن دانش تخصصی این زبان‌های برنامه‌نویسی پولساز به شما کمک می‌کند در آینده سریع‌تر درآمد داشته باشید یا ثبات شغلی بسیار بالایی داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید : بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت

زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و همه منظوره است. این زبان یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی است که بیش از ۸۰۰۰۰ توسعه دهنده در جهان آن را زبان برنامه نویسی اصلی و سودآورترین زبان برنامه نویسی می دانند.

طبق آخرین بررسی ها، میانگین قیمت ساعتی خدمات توسعه پایتون حدود ۵۵ تا ۶۰ دلار است. برخی از ویژگی های اصلی این زبان عبارتند از:

 • دارای کتابخانه های زیادی برای پشتیبانی از برنامه های مختلف.
 • این کراس پلتفرم است، به این معنی که می تواند بر روی ویندوز، مک و لینوکس اجرا شود.
 • قوانین ساده ای دارد و به سرعت یاد می گیرد.
 • دارای منابع یادگیری بسیاری و جامعه توسعه دهندگان فعال است.
 • در هر زمینه ای که فکرش را بکنید (دسکتاپ – وب – موبایل – هوش مصنوعی و حتی بازی سازی) قابل استفاده است.
 • پایتون یکی از سودآورترین زبان های برنامه نویسی زبان

 

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت در گذشته یکی از سه زبان سودآور در جهان بود، اما اکنون نهمین زبان برنامه نویسی سودآور است. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که اگرچه برای اولین بار در زمینه front-end استفاده شد، اما امروزه برای توسعه back-end نیز استفاده می شود.

برنامه های Backend در محیط Node.js یا Deno اجرا می شوند. جاوا اسکریپت به دلیل فریمورک های فراوان (مانند Angular، React و …) در ایران بسیار محبوب است و فرصت های شغلی زیادی دارد.

همچنین روش های درآمد جاوا اسکریپت بسیار و متنوع است. TypeScript که یکی از زبان های محبوب در این زمینه است، به عنوان برادر جاوا اسکریپت شناخته می شود و در اصل مجموعه ای دقیق از قوانین نحوی برای جاوا اسکریپت به همراه چندین ویژگی است.

در حالی که میانگین حقوق یک توسعه دهنده جاوا اسکریپت ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال است، برخی از پیشنهادات جاوا اسکریپت به ۳۰۰۰۰۰ دلار می رسد.

 

همچنین بخوانید : جاوا اسکریپت چیست؟ چگونه جاوا اسکریپت یادبگیریم؟

 

زبان برنامه نویسی GO

زبان برنامه نویسی Go (GO) که با نام Golang نیز شناخته می شود، یک زبان برنامه نویسی متن باز است که ساخت نرم افزار ساده، قابل اعتماد و کارآمد را آسان می کند. این سرویس که در سال ۲۰۰۹ توسط گوگل ایجاد شد، توسط Uber، Soundcloud، Netflix و Dropbox استفاده شده است.

در سال‌های اخیر، محبوبیت GO به لطف مزایای آن برای کارهای چند رشته‌ای، مانند مدیریت بهینه فرآیندهای موازی، زمان راه‌اندازی بالا و استفاده از حافظه فقط در مواقع ضروری، به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بسیاری از کارشناسان GO را زبان آینده می دانند. برنامه نویسان Go به طور متوسط ​​۱۱۰۰۰۰ دلار در سال حقوق می گیرند و این زبان در سال های اخیر بیشترین درآمد را داشته است.پس میتواند یکی از پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا باشد.

زبان برنامه نویسی Scala

زبان اسکالا یک زبان برنامه نویسی بسیار قدرتمند است که از ترکیب دو نوع زبان برنامه نویسی تابعی و برنامه نویسی شی گرا با هدف حل انتقادات وارد شده به جاوا ساخته شده است.

این ترکیب منجر به یک سیستم استاتیک قوی شده است. اسکالا به بسیاری از کتابخانه ها دسترسی دارد، به توسعه دهنده کمک می کند تا خطاها را در برنامه های پیچیده شناسایی کند و زمان اجرا JVM و جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد سیستم هایی با کارایی بالا بسازید.

یکی از مزایای Scala تغییر ناپذیری است که به معنای اجتناب از خطاهای صفحه و اجازه پردازش موازی است. به همین دلیل، برای استفاده در کار با داده های بزرگ و یادگیری ماشین توصیه می شود.

 

زبان برنامه نویسی Objective – C

زبان Objective-C برای توسعه برنامه های کاربردی در اکوسیستم اپل (یعنی در Mac OS X و iOS) استفاده می شود. Objective-C یکی از طولانی ترین زبان های برنامه نویسی موجود است و همچنین یکی از آشناترین زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویسان است.

جالب است بدانید با وجود رشد زبان برنامه نویسی سوئیفت و محبوبیت بالای آن، زبان Objective-C همچنان یکی از انتخاب های توسعه دهندگان است. انتخاب این زبان و ارتباط آن با اپل، روند کاریابی را برای یک متخصص تسهیل می کند و فرصت های بیشتری برای رسیدن سریع به سطح درآمد بالایی در اختیار شما قرار می دهد.

دستمزد جهانی زبان برنامه نویسی Objective-C بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ دلار در سال تخمین زده می شود. پس میتواند یکی از پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا باشد.

زبان برنامه نویسی Ruby

در ادامه معرفی زبان های برنامه نویسی پول ساز به سراغ روبی می رویم. روبی یک زبان برنامه نویسی پویا و سطح بالا است که بهره وری را افزایش می دهد. زبان برنامه نویسی Ruby برای ساخت برنامه های دسکتاپ، خدمات محاسباتی، ابزارهای اتوماسیون و غیره عالی است.

این زبان شگفت انگیز زمان توسعه را ۲۵ تا ۵۰ درصد در مقایسه با سایر زبان ها کاهش می دهد. طبق این نظرسنجی، میانگین نرخ ساعتی خدمات توسعه روبی حدود ۵۹ دلار است. برخی از ویژگی های فوق العاده روبی عبارتند از:

 • دارای یک محیط تست داخلی است که امکان تست در تمام مراحل توسعه را فراهم می کند.
 • نگهداری و پشتیبانی آن بسیار آسان است.
 • دارای ابزارهای قدرتمندی است که امکان سفارشی سازی برنامه را فراهم می کند.

زبان برنامه نویسی Kotlin

Kotlin که توسط JetBrains توسعه یافته است، تبدیل به زبان رسمی توسعه اندروید شده است و این به طور رسمی در کنفرانس Google I/O در سال ۲۰۱۷ اعلام شد. این زبان برنامه نویسی به سرعت در حال توسعه است و دارای چندین مزیت است. از جمله مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوانین دستور زبان ساده
 • سازگاری کامل با جاوا
 • پشتیبانی کامل از گوگل
 • در حال رشد جامعه توسعه دهندگان

با توجه به محبوبیت روزافزون کاتلین، انتظار می رود به زودی اپلیکیشن های سیستم عامل اندروید منحصرا با این زبان برنامه نویسی نوشته شوند. بنابراین به کسانی که می‌خواهند در توسعه تلفن همراه ادامه دهند توصیه می‌شود که نگاه دقیق‌تری داشته باشند. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید را مطالعه کنید.

زبان برنامه نویسی R

 R یک زبان برنامه نویسی رایگان و متن باز است و دارای تعدادی محیط نرم افزاری برای محاسبات آماری و گرافیک است که توسط بنیاد R پشتیبانی می شود. زبان R به طور گسترده توسط متخصصان آمار و داده کاوی برای توسعه نرم افزارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. میانگین حقوق برنامه نویسان R در جهان ۱۰۰۰۰۰ دلار است برخی از مزایای زبان R عبارتند از:

 • پشتیبانی کامل از انواع داده های مختلف
 • ترسیم نمودارهای با کیفیت
 • سازگاری بالا و مستقل از پلت فرم
 • امکان دریافت گزارش
 • رشد و توسعه مستمر

زبان برنامه نویسی جاوا

به گفته تیم GitHub، زبان برنامه نویسی جاوا یکی از محبوب ترین زبان ها در بین کارفرمایان و محبوب ترین زبان در بین توسعه دهندگان است. جاوا که بیشتر برای توسعه محصول در بخش بانکی و تست خودکار استفاده می‌شود، به لطف JVM به دلیل چند پلتفرمی بودن قدردانی می‌شود.

زبان جاوا نیز به طور فعال برای ساخت برنامه های سرور و موبایل استفاده می شود و در حال حاضر ابزار اصلی برای توسعه برنامه های بومی برای اندروید است. طبق این نظرسنجی، میانگین نرخ ساعتی خدمات توسعه جاوا تقریباً ۵۸ دلار است.

بنابراین یکی از سودآورترین زبان های برنامه نویسی است. برخی از نکات کلیدی جاوا عبارتند از:

 1. دارای ویژگی های امنیتی قوی است که به توسعه سیستم های بدون خطا کمک می کند.
 2. با بررسی زمان کامپایل و زمان اجرا، خطاها را تا حد زیادی از بین می برد.
 3. کارایی بالایی دارد و امکانات زیادی را در قسمت رابط کاربری ارائه می کند.

زبان برنامه نویسی PHP

در ایران، پی اچ پی یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین رشته های زبان برنامه نویسی است که با یادگیری آن شانس زیادی برای یافتن شغل خواهید داشت، در حالی که این زبان در سایر کشورهای دنیا درآمد نسبتاً پایین تری دارد و با یک موقعیت عالی مواجه است.

کاهش محبوبیت یادگیری این زبان برای افرادی که نیازی به برنامه نویسی ندارند اما می خواهند وب سایت خود را در کمترین زمان ممکن بسازند توصیه می شود. وردپرس که یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است با زبان PHP نوشته شده است.

همچنین بخوانید : کسب درآمد از وردپرس

برای آشنایی بیشتر با PHP، مقاله کسب درآمد با PHP را مطالعه کنید. از دیگر مزایای PHP می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابل اجرا بر روی پلتفرم های مختلف مانند ویندوز، لینوکس، مکینتاش و ….
 2. این به طور کامل با تمام سرورهایی که امروزه استفاده می شوند (مانند آپاچی و IIS) سازگار است.
 3. این پایگاه داده های مختلف را پشتیبانی می کند.
 4. این کاملا رایگان و متن باز است.

بیشتر بخوانید : نقشه راه یادگیری طراحی سایت

همچنین بخوانید : زبان html چیست؟ چطور html یاد بگیریم؟

زبان برنامه نویسی سی شارپ

اگر قصد کسب تجربه در تولید اپلیکیشن های بومی و حتی تحت وب را دارید، زبان سی شارپ برای شما ساخته شده است. این زبان توسط گروهی از مهندسان مایکروسافت برای توسعه برنامه های کاربردی توسعه داده شده است.

مزیت اصلی زبان برنامه نویسی سی شارپ، سادگی نسبی آن، توانایی تمرکز بر روی الگوریتم به جای جزئیات پیاده سازی است. از گذشته تاکنون بسیاری از شرکت های ایرانی از این زبان تحت پلتفرم دات نت برای اپلیکیشن های دسکتاپ خود استفاده کرده اند.

در حال حاضر، زبان سی شارپ به میلیون‌ها کاربر برای توسعه بازی در موتور Unity و همچنین بسیاری از برنامه‌های کاربردی مختلف در وب خدمات می‌دهد.

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

C++ (C++) یک زبان برنامه نویسی شی گرا سطح بالا است که به طور گسترده برای برنامه نویسی همزمان استفاده می شود. این زبان در زمینه های مختلف برنامه نویسی مانند توسعه نرم افزار، توسعه بازی، توسعه مرورگر، برنامه های کاربردی بانکی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

این زبان یکی از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در حال حاضر با میانگین نرخ ساعتی ۵۵ دلار است. برخی از نکات برجسته این زبان عبارتند از:

 1. قابلیت استفاده از حافظه پویا که امکان تخصیص و جابجایی فضا را فراهم می کند.
 2. دارای ویژگی های پیشرفته ای برای بهبود وضوح کد، خوانایی و اشکال زدایی است.
 3. این زبان در مقایسه با سایر زبان های مبتنی بر مترجم بسیار کارآمد و سریعتر است.

چه عواملی در انتخاب زبان برنامه نویسی پولساز موثر است؟

بهتر است بدانید زمانی که تصمیم می گیرید سودآورترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید، تنها گزارش های مالی مربوط به دستمزد برنامه نویسان کافی نیست و باید عوامل دیگر را نیز در نظر بگیرید. در ادامه به دو مورد بسیار مهم اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد دلاری ار فریلنسری

شیوه کاری

یکی از عواملی که در انتخاب سودآورترین زبان برنامه نویسی موثر است نحوه کار است. برنامه نویسان بر اساس سبک کاری خود به دو گروه برنامه نویسان آزاد و برنامه نویسان کارمند تقسیم می شوند.

شما به عنوان یک برنامه نویس مستقل خوداشتغال شناخته می شوید که مهارت ها، مشتریان، قیمت ها، ساعات کاری و موقعیت مکانی شما را به میل خود تعیین می کند.

در حالی که اگر جزو گروه دوم (یعنی برنامه نویسان شاغل) هستید، باید در یک شرکت خاص به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنید و اغلب زبان برنامه نویسی و سبک کار نیز توسط کارفرما انتخاب می شود.

کشور هدف

یکی دیگر از عواملی که در معرفی زبان های برنامه نویسی پول ساز باید به آن توجه کنید کشوری است که در آن کار می کنید. برای مثال می توان به محبوبیت PHP در داخل کشور و قدیمی بودن آن در خارج از کشور اشاره کرد.

یا در مثالی دیگر زبان اسکالا که در سال گذشته به عنوان یکی از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی شناخته می شود و در قسمت های قبل معرفی شد، موقعیت های شغلی بسیار کمی در ایران دارد و باید با افراد زیادی رقابت کنید تا به یک شغل در این زمینه و شانس یافتن شغل پایدار در مقایسه با سایر رشته ها کمتر است.

جمع بندی:

در این مقاله پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا را معرفی کردیم که درآمدزایی دارند و با زبان های برنامه نویسی پردرآمد فعلی آشنا شدیم. اما با توجه به این گستره وسیع از زبان های برنامه نویسی، تصمیم گیری برای شروع تحصیل می تواند کار دشواری باشد.

اما اگر هدف شما تسلط بر این حرفه و کسب درآمد خوب با استفاده از مهارت های خود در آینده باشد، همه چیز بسیار آسان تر می شود. توصیه می کنیم در ابتدای کار و در سال های اول فعالیت، فکر درآمد و کسب درآمد را از ذهن خود دور کرده و تنها به دنبال کسب مهارت باشید.

اگر در یادگیری زبان یا رشته ای حرفه ای شوید، میزان درآمد در سال های بعد جبران می شود. اگر قصد شروع یادگیری برنامه نویسی را دارید، حتما در دوره برنامه نویسی در معرفی Son Leren شرکت کنید.

این دوره با هزینه بسیار کم گردآوری شده است تا به شما در انتخاب رشته برنامه نویسی مناسب بر اساس اهداف و بازار و ایجاد ارزش واقعی کمک کند. اگر هنوز سؤال، نظر یا تجربه ای در مورد پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در آمریکا دارید که فکر می کنید برای دیگران مفید است، مایلیم آنها را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه ما باشید

مقالات مرتبط

ctr

CTR چیست؟

افزایش نرخ کلیک تبلیغات و ارگانیک با ۱۴ روش کاربردی فرقی نمی کند که به دنبال رتبه بندی بهتر در

ساخت ویدیو وایرال

راز ساخت ویدیو وایرال

ساخت ویدیو وایرال احتمالا یکی از آرزوهای هر بازاریاب است زیرا اگر بتوانید برند یا محصول خود را در این

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.