کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید + بیست ایده پول ساز

کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید
در این مقاله توسط  پویان توسعه به نحوه کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید می پردازیم. با ما بمانید.

در فروشگاه های ایرانی که ده ها هزار اپلیکیشن به اشتراک گذاشته اند، از اپلیکیشن های خرید گرفته تا اپلیکیشن های کرایه ماشین، مسیرها، نقشه ها، آموزش های آنلاین، کارگزاری بورس و …، با اپلیکیشن هایی مواجه هستیم که از زمان انتشار میلیون ها بار استفاده شده اند.

دانلود شده اند و نصب فعال دارند. آنها روزانه به صدها هزار کاربر ایرانی سرویس می دهند.

برخلاف ده‌ها اپلیکیشن با میلیون‌ها کاربر و درآمد بسیار بالا که بعضاً متعلق به غول‌های فناوری اطلاعات ایران در بورس هستند، هزاران اپلیکیشن نیز وجود دارند که نصب فعال زیادی ندارند و صاحبان آن‌ها هزینه‌های زیادی را صرف طراحی و راه‌اندازی می‌کنند. تولید محتوای برنامه، آنها قادر به بازگشت سرمایه تخصیص یافته نیستند.بنابراین می توان نتیجه گرفت که داشتن یک کاربرد خوب یک نکته و شناسایی صحیح نیازها و مطالعات بازار و توسعه آن در جهت کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید نکته دیگری است.

در واقع در بحث راه اندازی اپلیکیشن با دو مقوله مجزا مواجه هستیم: طراحی اپلیکیشن موثر، کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید و توسعه برند که هر دو نیاز به تخصص و مشاوره با متخصصان بازار دارند. برای طراحی اپلیکیشن به مدلی از دنیای اپلیکیشن های موفق نیاز داریم. . 

 

دوازده موضوع خوب در طراحی اپلیکیشن اندروید خوب

برای طراحی یک برنامه «خوب» و کسب درآمد «خوب» با آن، باید دوازده نکته را در نظر بگیرید:

اپلیکیشن موبایل شما

 • آیا نمونه بازار دارد؟ آیا تعداد نمونه های بازار خیلی زیاد است؟
 • با چه بودجه ای و چه زمانی طراحی و تولید می شود؟
 • در میان مدت و بلند مدت به چه اهدافی دست خواهید یافت؟
 • چه بخشی از نیازهای اطلاعاتی کاربران مورد نظر را باید پوشش دهد؟
 • چند صفحه محتوا و اطلاعات متنی و تصویری در اختیار مخاطب قرار می دهد؟
 • آیا پرداخت درون برنامه ای وجود دارد؟
 • آیا برنامه و تقویم به روزرسانی های فنی و اساسی ارائه شده است؟
 • آیا مشاوره آنلاین ارائه می دهد و به سؤالات عمومی پاسخ می دهد؟

و در طراحی آن

 • آیا می خواهید تیمی از متخصصان رشته های مختلف روی توسعه اپلیکیشن مورد نظر شما کار کنند؟ هزینه های ارسال درخواست برای شما چقدر مهم است؟
 • آیا برنامه تجاری برای کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید دارید؟ اگر پاسخ مثبت است، آیا این امکان پذیر است؟ یعنی آیا با توجه به نیاز بازار هدف برنامه ریزی کرده اید؟
 • آیا ایده ای برای طراحی یک ساختار گرافیکی دارید؟ آیا با طراحان گرافیک حرفه ای مشورت کرده اید؟
 • آیا UI/UX را در نظر گرفته اید؟

به عنوان فردی که می‌خواهد در طراحی و توسعه یک ایده در حوزه کاربردی سرمایه‌گذاری کند، ابتدا باید به سوالات بالا پاسخ دهید.

تشخیص خوب نیازهای مشتری منجر به درآمد خوب از طریق یک اپلیکیشن در دراز مدت می شود. درآمد حاصل از اپلیکیشن، درست مانند درآمد حاصل از سهام در بازار سهام، نیازمند تحلیل مناسب بازار، حوصله و نظارت مستمر بر بازار است.

 

همچنین بخوانید : کسب درآمد از سایت

بیست ایده برای کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید

 • ذخیره برنامه ها

کارآفرینان دیجیتال، یعنی کسانی که از اینترنت کسب درآمد می کنند، در سال های اخیر صدها فروشگاه اپلیکیشن طراحی و راه اندازی کرده اند. ما چیز زیادی در مورد آن نمی دانیم. چرا؟ دلایل بسیاری وجود دارد. یکی از دلایل اصلی عدم جذابیت اپلیکیشن برای مخاطبان گسترده است.

اپلیکیشن خرید باید نیازسنجی خوبی در حوزه و موضوع فعالیت خود (از صنایع غذایی گرفته تا محصولات و خدمات عمومی و تخصصی) انجام داده باشد. اگر بدانیم ۱۴ میلیون مجرد زیر ۴۰ سال در کشور وجود دارد و سالانه صدها میلیارد تومان برای خرید غذای سگ و گربه و لوازم جانبی دخترانه و پسرانه هزینه می شود، پس یک اپلیکیشن خرید باید جلو برود. نیاز جامعه و خدمات و محصولات پرطرفدار تعداد زیادی از هموطنان است و از مدل بازار قوی برخوردار نیستند.

اپلیکیشن خرید یکی از راه های درآمدزایی است. هنگام طراحی یک اپلیکیشن خرید، تنها مهم این نیست که شما مانند دیگران صاحب یک اپلیکیشن خرید شوید! ارائه خدمات و محصولاتی که برای مشتریان مشروع و جذاب باشد و نیازهای طیف وسیعی از جامعه را برآورده کند، مهم است.

خلاقیت برای کسب درآمد از فروشگاه برنامه بسیار مهم است. خلاقیت هایی مانند اپلیکیشن خرید که جزوه های الکترونیکی ارزان و غنی برای تحصیل رایگان مهندسی و پزشکی در خارج از کشور ارائه می کند یا جزوه های صوتی برای راهنمای ساده مهاجرتی و سرمایه گذاری برای علاقه مندان به مهاجرت و یا اپلیکیشن خرید برای خرید هدیه زیر X ریال!

 

همچنین بخوانید : کسب درآمد از هوش مصنوعی

 • برنامه های آموزشی برای کودکان و دانش آموزان

با کاهش جمعیت، تعداد دانش‌آموزان و کلاس اولی‌ها در ایران رو به کاهش است. اما هنوز جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر دارند که یک آمار عالی برای کسب درآمد است. دانش آموزان از سال اول دبستان تا پایان دوره دوم متوسطه نیازهای آموزشی متفاوتی دارند.

مهمترین چیز این است که دانش آموزان به والدین خود وابسته باشند. بنابراین برنامه ساخته شده برای دانش آموز در واقع توسط والدین دیده می شود.

والدین می خواهند بدانند چگونه می توانند یک مدرسه خوب پیدا کنند؟ یک معلم خوب چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه به فرزند خود دیکته می کنند؟ چگونه می توانیم در ریاضیات، علوم و زبان به دانش آموزان کمک کنیم؟

تغذیه خوب در شب امتحان چیست؟ ارزان ترین لوازم التحریر شهرتان را از کجا می توانید بخرید؟ برنامه های ویژه دانش آموزان و اولیا در استان محل زندگی شما چه زمانی برگزار می شود؟

اپلیکیشنی که بتواند این خدمات را به دانش آموزان و والدین ارائه کند، فرصت درآمدزایی خوبی را برای فروشندگان کالاها و خدمات دانش آموزی در ۳۱ استان کشور فراهم می کند و ما به چنین اپلیکیشن هایی در بازار نیاز داریم.

 

همچنین بخوانید : کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان

 • برنامه های آموزشی برای دانش آموزان

چهار میلیون دانشجو در صدها واحد آموزشی در ۳۱ استان کشور از مقاطع کاردانی تا فوق لیسانس تحصیل می کنند. رشته های آنها از مهندسی تا پزشکی را شامل می شود. دانش آموزان نیازهای متفاوتی دارند و اپلیکیشن می تواند برخی از این نیازها را برطرف کند.

ایجاد محصول، راهنمای نگارش مقاله و پایان نامه و حتی همراه برای سفر آموزشی و پژوهشی به استان و کشوری خاص و سرمایه گذار!

آیا امروزه چنین اپلیکیشن جامعی در اختیار دانشجویان و اساتید کشور قرار دارد؟ خیر پس یکی از راه های کسب درآمد از اپلیکیشن ارائه بخشی از این خدمات به جامعه میلیونی دانشجو و استاد در قالب یک اپلیکیشن با محتوای خوب و با حمایت متخصصان رشته های مختلف علمی است.

روش کسب درآمد چگونه است؟ هم از طریق دانلود اپلیکیشن، هم ارائه مشاوره تخصصی به کاربران اپلیکیشن و هم تبلیغ بازرگانان عمومی و خدمات ویژه برای دانش آموزان و معلمان. از مدل های بین المللی این نوع اپلیکیشن ها نیز می توان استفاده کرد.

 • کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن های آموزشی حرفه ای

اصناف برای ارتباط با کاربران و مشتریان خود اپلیکیشن های آموزشی صنفی تولید می کنند. به عنوان مثال صنف ساختمانی که متشکل از مهندسان تا فروشندگان تجهیزات صنعتی است می توانند با طراحی اپلیکیشن صنفی قوانین و مقررات، اخبار و قیمت روز تجهیزات و ابزار صنعتی مورد نیاز در صنعت مورد نظر را اطلاع دهند.

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد با اپلیکیشن موبایل هستید، طراحی اپلیکیشن های آموزشی در دسته بندی های مختلف یک مرحله ضروری است.

در حال حاضر اپلیکیشن های صنفی زیادی وجود ندارند که دیدگاه آموزشی برای مخاطبان صنف مورد نظر داشته باشند. به عنوان مثال اپلیکیشن های تخصصی کمی در زمینه پرستاران، مهندسان مکانیک، مهندسان برق، وکلا، صنعت پوشاک و … وجود دارد همچنین طراحی اپلیکیشن های اندروید و iOS برای این گروه هدف بسیار ضروری است.

 

همچنین بخوانید : کسب درآمد از برنامه نویسی

 • کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن بازی و سرگرمی

بیش از نیمی از جامعه ایران گوشی هوشمند دارند و چند بازی شناخته شده و ناشناخته را روی آن نصب کرده اند. اشتیاق به بازی های موبایلی در حال افزایش است. این روزها بازی های معروفی در ایران وجود دارد که از تبلیغات در تلفن های همراه درآمد میلیونی دارند.

 

اگر قصد سرمایه گذاری در دنیای اپلیکیشن ها و کسب درآمد دارید، بازی های موبایل جذاب با گرافیک عالی که کاربران را برای مدت طولانی سرگرم می کند و از مراحل متعدد تشکیل شده است، انتخاب هوشمندانه ای است. به خصوص زمانی که شبکه ای و هیجان انگیز و …

 • کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن صنعت مد و پوشاک

فرض کنید وقتی به مهمانی می‌روید، نمی‌توانید لباسی را از بین لباس‌ها انتخاب کنید و رنگ‌ها را هماهنگ کنید و یک مشکل رایج دارید: “چه بپوشم”! شما تبدیل شده اید آیا ما یک برنامه مشاوره مد داریم؟

آیا اپلیکیشنی داریم که اطلاعات روزانه مد و لباس ایران و جهان را در اختیار مشتریان این حوزه قرار دهد؟ آیا اپلیکیشنی داریم که محصولات مد و لباس لوکس را با قیمت های مختلف به گروه هدف معرفی کند؟

آیا امکان مشاوره با کارشناسان طراحی پارچه و لباس از طریق اپلیکیشن وجود دارد؟ آیا می توان با مجلل ترین تا معمولی ترین سالن ها و سالن های زیبایی در یک استان خاص از کشور ارتباط برقرار کرد و خدمات دریافت کرد؟

صنعت مد در دنیای اپلیکیشن های ایرانی متروک است و فرصت های خوبی برای درآمدزایی برای طراحان اپلیکیشن به خصوص متخصصان طراحی مد دارد. این صنعت را جدی بگیرید؛ فشن بلاگرها در اینستاگرام موج می زنند.

 

همچنین بخوانید : ایده های ناب استارتاپی ۲۰۲۴

 • کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن بخش گردشگری

با برنامه های بخش گردشگری می توانید درآمد خوبی کسب کنید. اپلیکیشنی که تجربیات سفر کوله گردها، گردشگران گاه به گاه، مسافران شکمی، مسافران لوکس، مسافران کشور، مسافران سینما، مسافران کافه، مسافران گالری و مسافران موزه را در ایران و سراسر جهان پخش خواهد کرد و نسخه ایرانی آن را داریم. 

ایده ای جذاب که نمونه های بازار زیادی ندارد. هزاران موسسه گردشگری در ۳۱ استان کشور و صدها مقصد اکوتوریسمی، هاستل ها، رستوران ها و کافه ها می توانند برای تبادل اطلاعات توریستی به این پلتفرم دیجیتالی جذاب معرفی شوند و برای تبلیغ آنها پول دریافت کنند.

معرفی رویدادهای گردشگری روزانه و هفتگی در شهرهای ایران، همانطور که Internationals.org یا Couchsurfing.com انجام می دهند و صدها هزار کاربر در سراسر کشور دارند، می تواند جذابیت خاصی داشته باشد.

 

 • کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن تجارت

لازم است تمامی اصناف کشور اپلیکیشن مخصوص به خود را داشته باشند. هر فعال صنفی باید از مسئولان و کارشناسان مربوطه مشورت کند و با اپلیکیشن اتحادیه خود خدمات دریافت کند.

شما می توانید از طریق این برنامه های معاملاتی کسب درآمد کنید. زیرا ما به حجم زیادی از اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در یک معامله دسترسی داریم و این امر برای فروشندگان کالا و خدمات در معاملات بسیار مهم است.

 • کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اطلاعات

هر سال نیاز ما به اطلاعات تخصصی و پایگاه های اطلاعاتی افزایش می یابد. ورود به گوگل و سایر سایت ها برای به دست آوردن اطلاعات همیشه امکان پذیر نیست.

نرم افزار های اطلاعاتی مانند پایگاه داده مدارس، مزون‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها، داروها، گیاهان دارویی، سالن‌های ورزشی، مدارس و غیره مورد نیاز هستند، همه این اطلاعات را می‌توان در قالب یک اپلیکیشن ارائه کرد.

بازاریابی اپلیکیشن در این مدل اپلیکیشن خواهد بود. به صورت عمومی و گسترده انجام می شود و مدل درآمدی بسیاری از این اپلیکیشن ها اشتراک یا عضویت موقت است.

با افزایش تعداد دانلودها و مخاطبین برنامه، فرصت کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید نیز افزایش می یابد. اما این افزایش به طراحی خلاقانه، به روز رسانی های متعدد و یک طرح تجاری روشن بستگی دارد.

از همان ابتدا باید مشخص شود که طی ۶ ماه و ۱۲ ماه و ۲۴ ماه آینده چه اطلاعات و خدمات اضافی به اپلیکیشن اضافه می شود.

 • کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اجتماعی

موضوعات اجتماعی همیشه جالب هستند. ترفندها، روش ها، روش ها و موضوعاتی که جامعه به آن ها حساس است، بستر مناسبی برای طراحی اپلیکیشن اجتماعی محبوب و دانلود شده است و قابلیت درآمدزایی خوبی را خواهد داشت.

 • مشاوره در مورد کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن کاربردی

سالانه صدها هزار نفر در سراسر کشور بیمه بیکاری دریافت می کنند. صدها هزار نفر نیز مشمول بیمه بیکاری هستند که هر دو گروه با هزاران سوال روبرو هستند. سه میلیون نفر بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری هستند که برای کارهای مختلف نیاز به مشاوره دارند.

یازده میلیون کد بورسی وجود دارد که در زمینه خرید و فروش سهام، انتخاب کارگزاری و … نیاز به مشاوره دارند، ۱۵ میلیون دانشجو در کشور وجود دارند که برای مسائل مختلف به مشاوران حرفه ای نیاز دارند.

نرم افزار های مشاوره زیادی در بازار وجود دارد، اما به چند درصد از جامعه پاسخ می دهند؟ چند درصد از جامعه با این اپلیکیشن ها آشنایی دارند؟ چند درصد از نیازهای اطلاعاتی جامعه توسط اپلیکیشن های مشاوره موجود پوشش داده می شود؟

نیاز به اپلیکیشن های مشاوره تخصصی هر سال بیشتر می شود و این نشانه خوبی برای علاقه مندان به کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن اندروید مشاوره عمومی به تخصصی است. با اخذ مجوزهای قانونی می توان راهنمای پرداختی برای مراجعین/عموم در زمینه های مختلف از پزشکی گرفته تا مهندسی و علوم انسانی و هنر بود.

 • درخواست های شغلی

تعداد اپلیکیشن های استخدام نسبتا زیاد است. اما همچنان کشش در بازار برای این نوع اپلیکیشن ها وجود دارد. اپلیکیشن های استخدام ابزار خوبی برای کسب درآمد آسان در دنیای اپلیکیشن ها هستند.

خلاقیت در طراحی یک نامه مهم مهم است. بسیاری از متخصصان وجود دارند که انگیزه ای برای ارائه اطلاعات خود به این برنامه ها ندارند تا کارفرمایان بتوانند آنها را پیدا کنند.

شما باید کارشناسان و صاحبان ایده ها و مهارت ها را تشویق کنید تا با روش های نوآورانه به برنامه شما بپیوندند. همچنین کارفرمایان دولتی و خصوصی را جذب کنید که کارجویان خوب و ماهری را با درج آگهی در اپلیکیشن خود پیدا کنند.

کار خود را فراتر از مرزها ببرید. اکنون تعداد زیادی از ایرانیان مشتاق کار در کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب اروپا هستند. ما هنوز اپلیکیشن کارآمدی برای معرفی کارفرمایان به جویندگان کار نداریم.

 • اپلیکیشن خدمات

می‌توانید با اپلیکیشن‌های خدماتی مانند ترجمه، تایپ، ویرایش، چاپ کتاب، طراحی کارت و انیمیشن، و تطبیق و تطبیق برای کارهای مختلف درآمد کسب کنید.

 • اپلیکیشن سبک زندگی

موضوعات سبک زندگی از مد تا پزشکی، حقوق تا بیمه عمر و سرمایه گذاری، طلا و بورس و … جذاب هستند. از طریق برنامه سبک زندگی می توانید نکات خوبی را برای کسانی که به دنبال چیزی متفاوت هستند، ارائه دهید و کسب کنید. چگونه؟ از طریق گزارش های خبری و تبلیغات از فروشندگان محصولات و خدمات.

 • اپلیکیشن های خبری

برنامه های زیادی مانند این وجود دارد، اما ما هنوز به آنها نیاز داریم. چرا؟ زیرا بسیاری از برنامه های موجود در ارائه خدمات نوآورانه نیستند. اخبار تخصصی و حرفه ای ارائه نمی دهند و معمولا از سایت های مختلف اخبار منتشر می کنند.

شما باید به دنبال ایده های خبری جالب باشید و از دنیای اخبار جالب کسب درآمد کنید. دشوار نیست! ft.com مثال خوبی است.

 • اپلیکیشن های ورزشی

ما به برنامه های ورزشی تخصصی نیاز داریم که بتوانند به مردم مشاوره حرفه ای بدهند. از بدنسازی تا مشاوره با متخصصان و موارد دیگر.

 • اپلیکیشن کاربردی هنری

هر روز صدها گالری و هزاران اثر هنری در گالری ها و مراکز استان های تهران محل اجتماع فعالان هنری است و ما از آن بی خبریم. در حراج تهران سالانه بیش از پنجاه میلیارد تومان تابلو خرید و فروش می شود و دلیل و تحلیل خریداران را نمی دانیم.

اپلیکیشن هنری که بتواند اطلاعات جالبی از موسیقی گرفته تا نقاشی و فیلم را در اختیار عموم قرار دهد، اطلاعاتی که در سایت های خبری هنر یافت نمی شود، این ایده می تواند برگ برنده ای در دنیای اپلیکیشن های هنری باشد.

اگر این اپلیکیشن بتواند پایگاه اطلاع رسانی جامعی از فعالان هنری در رده های مختلف از عکاس گرفته تا خوشنویسان و صنایع دستی را به تفکیک استان معرفی کند، موفقیت بزرگی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه ما باشید

مقالات مرتبط

درباره بازی همستر کامبت

نقشه راه Hamster Combat برای airdrop شامل چندین مرحله است: مذاکره با صرافی ها، مذاکره با سازندگان بازار، شراکت های

ctr

CTR چیست؟

افزایش نرخ کلیک تبلیغات و ارگانیک با ۱۴ روش کاربردی فرقی نمی کند که به دنبال رتبه بندی بهتر در

ساخت ویدیو وایرال

راز ساخت ویدیو وایرال

ساخت ویدیو وایرال احتمالا یکی از آرزوهای هر بازاریاب است زیرا اگر بتوانید برند یا محصول خود را در این

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.