تجربه کاربری (UX) چیست؟

تجربه کاربری ux چیست

هر چقدر هم که رابط کاربری یک محصول، سایت، اپلیکیشن یا نرم افزار عالی و زیبا باشد. اما نمی تواند تجربه ای خوشایند و کاربردی برای کاربر ایجاد کند، هیچ فایده ای ندارد.

تصور کنید لیوانی خریده اید که طراحی و ظاهر بسیار زیبایی دارد. اما آنقدر باریک طراحی شده است که دستتان برای شستن آن داخل لیوان نمی رود و همیشه کثیف می ماند. اینجاست که می توان گفت این محصول تجربه کاربری خوبی را در اختیار شما قرار نمی دهد.

در این مقاله از پویان توسعه می خواهیم بیشتر و مفصل در مورد (UX) صحبت کنیم، از مزایای آن بگوییم و ببینیم طراح UX کیست؟

USER EXPERIENCE چیست؟

اگر بخواهیم UX را خیلی ساده برای شما تعریف کنیم، بهتر است مثالی بزنیم. فرض کنید یک سایت خرید دارید که از رابط کاربری زیبا و طراحی بسیار جذابی استفاده می کند و محصولات شما از قیمت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، اما وقتی مشتری وارد صفحه محصول می شود و می خواهد چیزی بخرد، باید به پایین صفحه اسکرول کند.

از صفحه نمایش او به صفحه می رود تا روی دکمه خرید کلیک کند. او می بیند که اینجا در میانه راه بی خیال شده و تجربه خوبی برای او ندارد.
حال می توان گفت User Experience به این معناست که تجربه و طرز فکر محصولات، خدمات، سایت، اپلیکیشن یا نرم افزار شما در ذهن کاربر باقی می ماند.

اگر کاربر به راحتی نتواند آنچه را که به دنبالش است پیدا کند یا اگر بخواهد تصمیم بگیرد که گزینه مورد نظرش در نزدیکترین شهر نیست، مطمئناً تجربه خوشایندی از کار با محصول یا خدمات شما نخواهد داشت.

 

طراحی تجربه کاربری (UX DESIGN) چیست؟

هنگامی که تصمیم می گیرید بهترین تجربه کاربری را برای کاربر خود ارائه دهید، بدیهی است که باید چندین مؤلفه را در نظر بگیرید. یکی از مهمترین چیزها  طراحی UX کاربری یا طراحی UX است.

یعنی باید تعامل با رابط کاربری خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربر بتواند در تمام مراحل کار با سیستم شما بهترین تجربه را داشته باشد.

کاربران مختلف ممکن است تجربیات متفاوتی در کار با محصول یا خدمات شما داشته باشند و در نتیجه گردش کار آنها باید طوری طراحی شود که همه تجربه خوبی داشته باشند. هنگام طراحی تجربیات کاربری باید پرسونا و نیازهای مخاطب را به خوبی بشناسیم و با تحقیقات لازم بتوانیم بهترین مسیر و دسترسی را برای او ایجاد کنیم.

 

طراح تجربه کاربری (UX DESIGNER) کیست؟

البته برای ایجاد بهترین تجربه کاربری برای کاربر و داشتن طراحی UX خوب، با توجه به توضیحات بالا باید از طراح User Experience حرفه ای (UX Designer) نیز استفاده کنیم.

در واقع طراح UX فردی است که مهارت های تحلیلی بالایی دارد و ایجاد یک استوری بورد جذاب و خلاقانه می تواند بهترین تجربه را از نظر تعامل کاربر با سیستم ایجاد کند.

طراح UX با استفاده از ابزارهای مختلف سعی می کند بهترین تجربه را برای کاربر ایجاد کند. طراح Ux باید توانایی ارائه ساده ترین و پیچیده ترین تجربیات را به کاربران داشته باشد.

 

مولفه های تجربه کاربری چیست؟

UX چندین مؤلفه و بخش دارد که باید به دقت به آنها توجه کنید. زیرا هر قسمت اهمیت خاص خود را دارد. در زیر به مؤلفه‌های کلیدی UX می‌پردازیم:

 

طراحی تعامل

اگر واقعاً می خواهید بهترین تجربه را برای کاربران خود ایجاد کنید، هیچ چیز مهمتر از تعامل دو طرفه صحیح با آنها نیست. از آنجایی که کاربر از طریق رابط کاربری با شما در تعامل است، باید عناصر UX را به گونه ای طراحی کنید که نزدیک ترین رابطه با افراد شکل بگیرد و آنها بتوانند خیلی راحت با شما ارتباط دو طرفه داشته باشند.

 

طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری (UI) را می توان زیرمجموعه ای از طراحی تجربه کاربر در نظر گرفت. زیرا با استفاده از عناصر بصری مانند رنگ ها، دکمه ها، تصاویر و … باید بتوانید بهترین تجربه را به کاربر خود منتقل کنید و باعث لذت بردن او از تعامل با سیستم خود شوید.

 

همچنین بخوانید : طراحی وبسایت

دسترسی

بهترین تجربه برای کاربر زمانی است که هر آنچه می خواهد و نیاز دارد در بهترین مکان ممکن و در کمترین زمان ممکن در دسترس او باشد. اگر مخاطبان شما به آنچه می خواهند دسترسی سریع و آسان نداشته باشند، با سیستم شما ارتباط برقرار نخواهند کرد.

 

قابلیت استفاده

یک محصول یا سیستم هر چقدر هم زیبا و جذاب باشد. و از بهترین عناصر طراحی استفاده کند، اما کاربرد خاصی نداشته باشد، فایده ای ندارد.
شما باید چیزی را به کاربر خود پیشنهاد دهید که برای او کار کند و بتوانید با آن تصمیم بگیرید.

اینجاست که یک تجربه کاربری موثر وارد عمل می شود. یکی از نکات مهم در قابلیت استفاده، ظرفیت انسان است. به عنوان مثال، بسیاری از محصولات، خدمات یا سخت افزارها و نرم افزارهایی که امروزه مشاهده می کنید برای افراد دارای معلولیت مناسب نیستند.

 

معماری اطلاعات (معماری اطلاعات)

موضوع اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است. و کاربران می خواهند به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. هر چه بهتر و راحت تر بتوانید اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را در قالب دسته بندی های خود ارائه دهید، تجربه بهتری برای آنها ایجاد خواهید کرد.

 

مراحل طراحی تجربه کاربری

طراحی UX یک فرآیند مداوم و مهم است. که برای رسیدن به خروجی مطلوب باید به درستی اجرا شود. در این قسمت می خواهیم در مورد مراحل طراحی تجربه کاربری بیشتر به شما بگوییم.

استراتژی

بدون استراتژی خوب کار نمی کند و طراحی UX نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما باید همه چیز را در استراتژی خود کنترل کنید، به خوبی هدف گیری کنید و تاکتیک های خود را مشخص کنید.

تحقیق

قدم بعدی است. شما باید در مورد نقاط قوت و ضعف محصول یا خدمات خود تحقیق خوبی داشته باشید، نیازها، سلایق و رفتار کاربران خود را بشناسید.
و تحقیقات بازار قوی داشته باشید. با یک تحلیل خوب می توانید شخصیت مناسبی از مخاطبان خود ایجاد کنید.

طرح اولیه

در این مرحله، طرح مورد نظر و مسیری که کاربر با اقدامات احتمالی خود طی خواهد کرد، باید به صورت دستی روی کاغذ ترسیم شود. تا بتوانید از ابتدا تا انتها ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد و چه تجربه ای در انتظار کاربر است.

تولید اولیه

در این مرحله نیز باید نمونه اولیه و بر اساس طراحی اولیه آزمایش کنید تا بتوانید باگ ها و مشکلات احتمالی را در مرحله ارزیابی و تست برطرف کنید و به نسخه نهایی نزدیک شوید.

ارزیابی و تست

اکنون نوبت به ارزیابی نمونه اولیه رسیده است. تا با شناسایی مشکلات و باگ های موجود، بتوانید مدل نهایی را به گونه ای وارد بازار کنید. که کمترین مشکل را ایجاد کند.

انتشار محصول نهایی

پس از تکمیل ارزیابی ها، رفع اشکالات و ساده شدن تجربه کاربری، می توانید محصول نهایی خود را منتشر کنید. تا با دریافت بازخوردهای لازم در جهت بهبود آن گام بردارید.

 

تجربه کاربری در مقایسه با رابط کاربری

تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) برای یکدیگر لازم و ضروری هستند. و شما نمی توانید آن را جداگانه بشناسید. هر چقدر هم که رابط کاربری جذاب و زیبایی داشته باشید، مخاطب عاشق شما خواهد شد، اما اگر نتوانید تجربه خوبی برای او ایجاد کنید، هدیه خود را رها می کند و دیگر سراغ شما نمی آید.

هنر شما این است که بهترین رابط کاربری و user experience را همزمان به کاربران ارائه دهید.

 

تاثیر بهبود تجربه کاربری سایت بر سئو

از آنجایی که در سئو مخاطب حرف اول و آخر را می زند، شما باید هر کاری که می توانید برای ماندن او در سایت یا اپلیکیشن انجام دهید. به همین دلیل، یک UX دلپذیر تضمین می کند.

که کاربر به مشتری وفادار شما تبدیل می شود و همیشه از تعامل خود با شما و پیشرفت هایی که بر اساس تجربه خود انجام می دهید راضی است.
هر چه بیشتر این اتفاق بیفتد، بدیهی است که نتایج سئو بهتری دریافت خواهید کرد.

تجربه کاربری به این معنی است که شما می توانید یک تجربه ساده و سریع برای همه کاربران خود با یک رابط کاربری خوب و در کنار سایر مؤلفه ها مانند دسترسی، قابلیت استفاده، معماری اطلاعات و طراحی تعاملی ایجاد کنید.

در همین حال، طراحی تجربه کاربر بسیار مهم است. زیرا به عنوان یک طراح و مهندس پیشرو باید تجربه ای طراحی کنید که هر کاربر را از محصول یا خدمات شما راضی کند.

 

همچنین بخوانید : چک لیست سئو ۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه ما باشید

مقالات مرتبط

ctr

CTR چیست؟

افزایش نرخ کلیک تبلیغات و ارگانیک با ۱۴ روش کاربردی فرقی نمی کند که به دنبال رتبه بندی بهتر در

ساخت ویدیو وایرال

راز ساخت ویدیو وایرال

ساخت ویدیو وایرال احتمالا یکی از آرزوهای هر بازاریاب است زیرا اگر بتوانید برند یا محصول خود را در این

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.