لاتاری چیست؟

لاتاری چیست؟

Lottery در زبان انگلیسی به معنای قرعه کشی است. هر برنامه ای که در آن از طریق قرعه کشی به برخی از شرکت کنندگان جایزه تعلق گیرد، قرعه کشی نامیده می شود. معمولا هدف از انجام قرعه کشی این است که افراد شانس خود را امتحان کنند و با برنده شدن سریعا به رویاهای خود جامه عمل بپوشانند.

 

لاتاری گرین کارت

همانطور که می دانید ظهور آمریکا نتیجه مهاجرت داوطلبانه و اجباری نژادهای مختلف جمعیت جهان به این کشور است. ماجراجویان اروپایی ابتدا پس از اخراج قبایل بومی سرخپوستان به قاره آمریکا پا گذاشتند و در سرزمین های آمریکا ساکن شدند. با شروع پیشرفت کشور آمریکا، نیاز شدیدی به نیروی کار احساس شد، بنابراین افراد زیادی از نژادهای مختلف مانند چینی، ایتالیایی، هندی و سیاه پوست وارد ایالات متحده شدند.

از آنجایی که نژادهای مختلف در آمریکا وجود دارد، تعادل نژادی در این کشور بسیار مهم است و دولت آمریکا به فکر ترویج برنامه های مهاجرت برای نژادهایی است که جمعیت کمتری در آمریکا دارند.

لاتاری گرین کارت ایالات متحده، که عموماً به عنوان لاتاری ایالات متحده شناخته می شود، یکی از این برنامه های تشویقی برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده است. از سال ۱۹۹۰، قانونی تصویب شد که ویزای تنوع نژادی یا ویزای تنوع نژادی آمریکا (DV) را ایجاد کرد. یک سیستم قرعه کشی برای توزیع عادلانه ویزاهای تنوع نژادی در بین مردم جهان استفاده می شود.

برنامه قرعه کشی ایالات متحده هر سال برگزار می شود و هر برنامه تعداد مشخصی ویزا یا DV برای تنوع نژادی برای نژادهای مختلف جمعیت جهان در نظر می گیرد. پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا، تنها چیزی که نیاز دارید فرصتی برای برنده شدن در لاتاری است و شرایط خاصی لازم نیست.

البته لازم به ذکر است که ۵۰۰۰ ویزا از این ۵۵۰۰۰ ویزای مهاجرتی قرعه کشی برای مقاصد دیگر رزرو می شود و ۵۰۰۰۰ ویزا باقی مانده به نسبتی که در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد بین مردم کشورهای واجد شرایط تقسیم خواهد شد.

نحوه ی تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشورها

هر کشور حداکثر ۷ درصد از کل سهمیه ویزای قرعه کشی را دریافت می کند و البته به طور کلی هیچ کشوری به این سهمیه نمی رسد. ایران جزو کشورهایی است که بیش از ۶ درصد از این ویزاها را دریافت می کند. یعنی سالانه بیش از ۳۰۰۰ ویزای قرعه کشی برای ایرانیان صادر می شود.

آنها همچنین گفته اند که شهروندان کشورهایی که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰ هزار نفر به آمریکا مهاجرت کرده اند، نمی توانند در لاتاری آمریکایی شرکت کنند.

 

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری

برنامه لاتاری آمریکایی توسط مرکز کنسولی کنتاکی ایالات متحده یا KCC سازماندهی و ثبت می شود. لاتاری آمریکایی هر سال شامل سه مرحله است. این مرحله شامل مرحله ثبت نام قرعه کشی، مرحله اعلام نتایج قرعه کشی و مرحله رسیدگی به امور اداری و صدور ویزا برای برندگان قرعه کشی می باشد. مرکز کنسولی کنتاکی ایالات متحده مسئولیت دریافت اطلاعات شرکت کننده در قرعه کشی، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج قرعه کشی را بر عهده دارد. مصاحبه با ویزای قرعه کشی و صدور ویزا سپس به وزارت امور خارجه و سفارت های آمریکا منتقل می شود.

هنگامی که برای لاتاری آمریکایی ثبت نام می کنید، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می شود. سپس یک قرعه کشی در زمان توافق شده بین افرادی که در قرعه کشی ثبت نام کرده اند انجام می شود و رایانه به طور تصادفی تعدادی از این افراد را به عنوان برندگان قرعه کشی انتخاب می کند.

برندگان لاتاری می توانند پس از تکمیل مدارک و اخذ ویزا به آمریکا مهاجرت کرده و برای همیشه در این کشور زندگی کنند. 

 

 

نحوه نامگذاری برنامه های لاتاری

قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده یک برنامه مهاجرتی سال مالی است. سال مالی لاتاری ایالات متحده سالی است که در آن تمام امور مربوط به برنامه قرعه کشی برای آن سال تکمیل می شود. تعیین برنامه های قرعه کشی نیز با توجه به سال مالی آنها و تاریخ تکمیل پرونده برندگان این قرعه کشی انجام می شود. در زیر نام برنامه های لاتاری آمریکایی را با استفاده از یک مثال برای درک بهتر توضیح می دهیم.

به عنوان مثال، ثبت نام برنامه لاتاری ۲۰۲۵ در سال ۲۰۲۳ انجام می شود، اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۵ ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ (مه) رخ می دهد و در نهایت برندگان لاتاری ۲۰۲۵ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۵ فرصت دریافت خواهند داشت. از اداره ویزای قرعه کشی آنها . تکمیل شد و وارد ایالات متحده شد.

سال مالی ۲۰۲۵ لاتاری ایالات متحده در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۵ به پایان می رسد و پرونده های برندگان لاتاری ۲۰۲۵ در آن تاریخ برای همیشه بسته می شود. اگر برندگان تا این تاریخ ویزا دریافت نکنند، شانس خود را از دست خواهند داد و باید سال آینده در قرعه کشی ثبت نام کنند. 

شرایط شرکت در قرعه کشی
در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم که شرایط قرعه کشی چیست؟ برای ثبت نام در لاتاری آمریکایی نیازی به داشتن هیچ شرایط پیچیده و خاصی ندارید. کافی است محل تولد شما در یکی از کشورهای مورد تایید برای ثبت نام بخت آزمایی باشد و حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری را داشته باشید. 

شرایط ثبت نام

 

محل تولد برای ثبت نام در لاتاری ایالات متحده الزامی است
محل تولد شما باید در کشوری باشد که ثبت نام در لاتاری مجاز است. اتباع کشورهایی که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰۰۰۰ مهاجر به آمریکا داشته اند، اجازه شرکت در قرعه کشی را ندارند. بنابراین افرادی که در کشورهایی مانند هند متولد شده اند، مجاز به ثبت نام در لاتاری آمریکا نیستند. خوشبختانه ایران و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که متولدین آنجا می توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

توجه داشته باشید که ملاک ثبت نام در قرعه کشی محل تولد متقاضی می باشد. بنابراین اگر فردی در کشور مورد تاییدی مانند ایران متولد شده باشد اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگری را داشته باشد، برای ثبت نام در قرعه کشی مشکلی نخواهد داشت. البته در این زمینه استثنائاتی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

حداقل شرایط مدرک تحصیلی

حداقل شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری ایالات متحده، دیپلم دوازده ساله دبیرستان است. از آنجایی که دانشجویان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید ۱۲ سال تحصیل کنند، حداقل مدرک مورد قبول برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، دیپلم ۱۲ ساله است، یعنی متقاضی باید دوازده سال تحصیل کرده باشد تا دیپلم خود را دریافت کند.

بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم آموزش از راه دور را کسب کرده اند، حداقل مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند. توجه داشته باشید که در فرم شرکت در قرعه کشی فقط باید نوع مدرک تحصیلی خود را انتخاب کنید و نیازی به ارسال تصویر اسکن شده از مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل یا سایر مشخصات مدرک نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آخرین مدرک خود را ارائه دهید.

 

شرط سابقه کار برای ثبت نام

افرادی که دارای مدرک دیپلم متوسطه کمتر از ۱۲ سال یا مدرک فنی و حرفه ای یا هنرستان باشند می توانند به شرط داشتن ۲ سال سابقه کار حرفه ای اقدام کنند. تجربه، برای لاتاری ایالات متحده ثبت نام کنید. لازمه این امر این است که متقاضیان ثبت نام در قرعه کشی باید حداقل دو سال سابقه حرفه ای در مشاغل مورد نظر داشته باشند. 

لطفا توجه داشته باشید که ثبت نام در لاتاری ایالات متحده مستلزم تجربه کاری است که فقط برای متقاضیانی که دارای تحصیلات زیر دیپلم، مدرک فنی و حرفه ای و مدرک دانشگاهی یا دیپلم بزرگسالان هستند و برای متقاضیانی که دارای مدرک یا مدرک ۱۲ ساله هستند اعمال می شود. شما به مدرک بالاتر نیاز دارید. شما تجربه حرفه ای برای ثبت نام در لاتاری ایالات متحده ندارید.

 

شرط حداقل سن

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا شرط سنی وجود ندارد، اما شرط داشتن مدرک دیپلم در عمل به جوانان اجازه ثبت نام نمی دهد. برای ثبت نام در لاتاری محدودیت سنی وجود ندارد.

آیا داشتن اسپانسراز شرایط ثبت نام است؟

خیر پس از ریاست جمهوری ترامپ، تمامی محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری برداشته شد. هرکسی که برای لاتاری ایالات متحده ثبت نام می کند، پس از برنده شدن، مجبور نیست پیشنهاد کاری یا اسپانسر را نشان دهد. پس در صورت داشتن شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا می توانید بدون مشکل ثبت نام کنید.

آیا برای مهاجرت با لاتاری نیاز به مدرک زبان داریم؟

یکی از نکات بسیار خوب در مورد لاتاری این است که برای مهاجرت به آمریکا با قرعه کشی نیازی به داشتن مدرک زبان یا صحبت انگلیسی ندارید. ثبت نام در قرعه کشی با استفاده از فرم آنلاین حامی مهاجر به زبان فارسی امکان پذیر است. پس از برنده شدن در لاتاری، مصاحبه قرعه کشی به زبان فارسی در سفارت آمریکا انجام می شود.

فقط هنگام ورود به آمریکا قطعاً باید انگلیسی را یاد بگیرید تا با مردم ارتباط برقرار کنید. اما خوبی این است که از لحظه ای که در لاتاری ثبت نام می کنید تا زمانی که به آمریکا می رسید، حتی نیازی به صحبت انگلیسی ندارید.

در صورت نداشتن شرایط از چه راهکاری استفاده کنیم؟

شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری آمریکایی فقط برای شرکت متقاضی اصلی در لاتاری آمریکایی اعمال می شود. برای کسانی که تحت آن ثبت نام می کنند (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) نیازی به شرایط خاصی نیست. پس اگر شرایط شرکت در قرعه کشی را ندارید اما همسرتان شرایط شرکت در قرعه کشی را دارد، همسر شما می تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و شما به عنوان زیرگروه او ثبت نام خواهید کرد.

متقاضیانی که در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اند می توانند تحت شرایط خاصی در قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده شرکت کنند. این شرایط عبارتند از:

اگر در کشوری غیر واجد شرایط متولد شده اید اما همسر شما در کشوری واجد شرایط به دنیا آمده است، می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده کنید. در این شرایط می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

مثال: فرض کنید شما در پاکستان متولد شده اید، جایی که افراد محلی واجد شرایط شرکت در قرعه کشی نیستند. فرض کنید همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که مردم محلی آن واجد شرایط شرکت در قرعه کشی هستند. این بدان معناست که شما می توانید اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود در زمان ثبت نام مشخص کنید، مشروط بر اینکه مشخصات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما درج شود.

والدین شما در زمان تولد شما شهروند یک کشور واجد شرایط بوده اند.
این امکان وجود دارد که شما در کشوری غیر از کشورهایی که اجازه ثبت نام در قرعه کشی را دارند متولد شده باشید. اما در زمان تولد شما، والدین شما شهروند کشور دیگری بودند که مجاز به ثبت نام در لاتاری هستند. در این صورت می توانید از این شرایط استفاده کرده و در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

اگر شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید، می توانید در برنامه لاتاری ثبت نام کنید. برنامه قرعه کشی هر سال برگزار می شود و به طور معمول ثبت نام اصلی برنامه لاتاری ایالات متحده از اواسط اکتبر آغاز می شود و تا اواسط نوامبر ادامه می یابد. بنابراین، هر سال یک دوره محدود (تقریباً یک ماه) برای ثبت نام در قرعه کشی وجود دارد. 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

برای ثبت نام در قرعه کشی باید مطابق با شرایط عکس قرعه کشی عکس بگیرید و فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل کنید. مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در فرم شرکت در قرعه کشی خود باید اطلاعات شناسنامه و عکس همسر مجرد و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز ارائه دهید.

آیا امکان ثبت نام  در لاتاری بدون پاسپورت هست؟

در دوره های  قبلی  هنگام ثبت نام ، به اطلاعات گذرنامه نیاز بود بنابراین افرادی که می خواستند به عنوان متقاضیان اصلی لاتاری آمریکا ثبت نام کنند باید پاسپورت می گرفتند. در سال های گذشته ثبت نام در لاتاری آمریکا بدون پاسپورت “تنها در شرایط بسیار خاص امکان پذیر بود و تنها افغان هایی که به کشورهای دیگر فرار کرده بودند و پاسپورت نداشتند می توانستند بدون پاسپورت در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

بنابراین در قرعه کشی های سال گذشته برخی از دانشجویان، سربازان، مشمولان غایب نظامی و به طور کلی افرادی که به دلایلی فاقد گذرنامه بودند، نتوانستند بدون گذرنامه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. با این حال، خبر خوب این است که ثبت نام برای لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا بدون گذرنامه است و برای ثبت نام نیازی به پاسپورت ندارید.

عکس مورد نیاز:

تنها عکس مورد نیاز در فرم شرکت در قرعه کشی، عکس شخصی شما و خانواده تان (همسر و فرزندان) می باشد و از شما عکس پاسپورت یا مدارک تحصیلی درخواست نمی شود. لطفا توجه داشته باشید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا، باید تمامی مدارک تحصیلی و شناسایی خود را به سفارت آمریکا ارائه دهید. لذا از درج اطلاعات نادرست و خلاف واقع در فرم ثبت نام قرعه کشی خودداری نمایید. عکس شخصی شما نیز باید جدید باشد و مطابق با شرایط و ضوابط عکس مسابقه گرفته شده باشد. 

مزایای لاتاری:

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرت در سراسر جهان است. مدت زمان کل فرآیند از شروع ثبت درخواست تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال می باشد. هزینه اداری قرعه کشی برای دریافت گرین کارت کمتر از ۱۵۰۰ دلار برای هر نفر است. این یکی از معدود گزینه ها برای اخذ اقامت است که از همان ابتدا کارت اقامت دائم دریافت می کنید.

برنده می تواند به فرزندان زیر ۲۱ سال و همسرش اجازه دهد با ویزای مهاجرتی و گرین کارت وارد آمریکا شوند. چنین شرایط آسانی را در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری نخواهید یافت.

برای مثال برای دریافت روابط عمومی یا اقامت دائم کانادا می توانید یک شرکت ۴۰۰ هزار دلاری بخرید و ویزای کار بگیرید. سپس پس از دو سال، اگر آن کسب و کار موفق باشد، شما یک PR یا مقیم دائم می شوید. اما در قرعه کشی گرین کارت، برنده قرعه کشی از زمان شروع شرکت، مقیم قانونی ایالات متحده است.

اگر بخواهیم مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکایی را خلاصه کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برندگان قرعه کشی و خانواده های آنها (همسر و فرزندان) اقامت دائم ایالات متحده آمریکا (گرین کارت) را دریافت می کنند و اجازه دارند برای همیشه در ایالات متحده زندگی کنند.
برندگان قرعه کشی و خانواده هایشان از بیشتر امتیازات شهروندان آمریکایی برخوردارند. می توانید در آمریکا کار کنید، در دانشگاه های دولتی آمریکا تحصیل کنید و حساب بانکی باز کنید.
برندگان لاتاری می توانند در هر شهری از آمریکا زندگی کنند و محدودیت سفر به آمریکا و شهرهای مختلف آن ندارند.
برنده شدن در لاتاری ایالات متحده ارزان ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت به ایالات متحده است.

جایزه لاتاری چیست؟

یکی از رایج ترین سردرگمی های متقاضیان ثبت نام لاتاری، برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت است. برخی شایعات حاکی از آن است که دولت آمریکا خانه و اتومبیل به برندگان لاتاری گرین کارت هدیه می دهد. این شایعات اصلا صحت ندارد. جایزه قرعه کشی گرین کارت آمریکا اجازه زندگی دائم در ایالات متحده و استفاده از خدمات شهروندی آن کشور است، چیزی بیشتر به برندگان لاتاری تعلق نمی گیرد.

برخی از متقاضیان لاتاری، لاتاری گرین کارت آمریکا را با لاتاری ارز آمریکا اشتباه می گیرند و به همین دلیل فکر می کنند که دولت آمریکا نیز به برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا پول یا خانه می دهد. دلیلش این است که لاتاری گرین کارت و قرعه کشی پول آمریکا دو برنامه کاملا مجزا هستند.

تفاوت لاتاری گرین کارت با لاتاری پولی :

قرعه کشی پول آمریکا یک برنامه قرعه کشی است که برای شرکت در آن باید بلیط های لاتاری خریداری کنید. بنابراین اگر بلیط های بیشتری بخرید، شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه کشی نقدی دارید. برنده شدن در لاتاری آمریکایی معمولاً مقدار زیادی پول، خانه یا ماشین است. معمولا کسانی که در آمریکا زندگی می کنند در قرعه کشی آمریکایی شرکت می کنند و این برنامه معمولا توسط شرکت های خصوصی برگزار می شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد، قرعه کشی گرین کارت آمریکا، یک برنامه مهاجرتی است که توسط دولت آمریکا سازماندهی شده و غیرآمریکایی ها در آن ثبت نام می کنند. متقاضیان شرکت در قرعه کشی گرین کارت باید فرم ثبت نام را تکمیل کنند. جایزه لاتاری گرین کارت اخذ اقامت دائم آمریکا است و برندگان گرین کارت هیچ پول و خانه ای دریافت نمی کند.

شانس برنده شدن:

برای افزایش شانس برنده شدن در قرعه کشی، توصیه می کنیم بیش از یک بار در سال ثبت نام نکنید، در غیر این صورت به طور کامل از قرعه کشی گرین کارت حذف خواهید شد.

توجه داشته باشید که برنامه لاتاری آمریکا به صورت قرعه کشی کامپیوتری انجام می شود و بنابراین امکان تقلب وجود ندارد. یک شخص نمی تواند با چندین بار ثبت نام در قرعه کشی شانس خود را افزایش دهد زیرا سیستم به طور خودکار ثبت نام های تکراری را بررسی می کند. اگر فردی دو بار در قرعه کشی ثبت نام کند هر دو ثبت نام توسط سیستم باطل می شود و شانس شرکت در قرعه کشی را از دست می دهد.

اولین کاری که برای افزایش شانس خود برای برنده شدن در لاتاری آمریکایی باید انجام دهید، ثبت نام صحیح در لاتاری آمریکایی است. برخی افراد به دلیل عکس نامناسب یا وارد کردن اطلاعات نادرست در فرم قرعه کشی وارد لاتاری آمریکا نمی شوند و در نتیجه شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری از دست می دهند. متاسفانه سایت اصلی قرعه کشی به افرادی که مشخصات خود را اشتباه ثبت می کنند اخطاری نمی دهد و هر ساله افراد زیادی به دلیل عدم اطلاع از نحوه صحیح ثبت نام در قرعه کشی شانس خود را از دست می دهند.

افراد مجرد زیر ۲۱ سال سه شانس برنده شدن در لاتاری دارند
اگر فرد مجرد زیر ۲۱ سال با مدرک دیپلم دبیرستان هستید، می توانید وارد لاتاری ایالات متحده شوید و سه شانس برنده شدن در لاتاری را به روش های زیر بدست آورید:

می توانید یک بار در قرعه کشی پدرتان ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در قرعه کشی است)
شما می توانید یک بار بلیط قرعه کشی والدین خود را ثبت کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در قرعه کشی می باشد).
شما می توانید یک بار به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (البته شما نمی توانید والدین خود را به عنوان زیرمجموعه ثبت نام کنید و فقط باید اطلاعات خود را در فرم پر کنید.)

بسیاری از مردم می خواهند بدانند که آیا کشورهای دیگر برنامه مهاجرتی مشابه لاتاری ایالات متحده دارند یا خیر. در پاسخ، هیچ کشور دیگری برنامه ای مشابه لاتاری گرین کارت آمریکا ندارد. بنابراین، ادعاهایی مانند لاتاری کانادا، لاتاری سوئد و لاتاری استرالیا صحت ندارند و دروغ هستند.

بعد از برنده شدن:

پس از اعلام نتایج، برندگان قرعه کشی باید فرم برنده لاتاری (فرم DS-260) را پر کنند و منتظر نامه سفارت آمریکا باشند. پس از دریافت نامه از سفارت آمریکا، برندگان قرعه کشی باید برای انجام کارهای اداری و مصاحبه به یکی از دو سفارت آمریکا مراجعه کنند. پس از آن می توانند ویزای قرعه کشی خود را دریافت کنند. افرادی که ویزای قرعه کشی دریافت می کنند می توانند وارد آمریکا شده و پس از ورود به این کشور گرین کارت آمریکا دریافت کنند. با گرین کارت می توانید برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه ما باشید

مقالات مرتبط

ctr

CTR چیست؟

افزایش نرخ کلیک تبلیغات و ارگانیک با ۱۴ روش کاربردی فرقی نمی کند که به دنبال رتبه بندی بهتر در

ساخت ویدیو وایرال

راز ساخت ویدیو وایرال

ساخت ویدیو وایرال احتمالا یکی از آرزوهای هر بازاریاب است زیرا اگر بتوانید برند یا محصول خود را در این

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.